(

Europrestige w końcu odpaliło

15.05.2018

Dopiero w szóstym meczu tego sezonu pierwsze punkty zainkasowali zawodnicy Europrestige, którzy dość nieoczekiwanie pokonali wczoraj Golden Team. Drużyna Roberta Kocura po czterech wygranych z rzędu znalazła się w czubie ekstraligowej tabeli. Doskonała forma i niemal pełny skład miał być gwarantem kolejnych trzech oczek, lecz tego wieczoru Kunicki i spółka w końcu zdołali swoją całkiem niezłą dyspozycję przełożyć na zdobycz punktową. Po bardzo burzliwych pierwszych pięciu minutach (zakończonych wynikiem 2-2), kolejne fazy tego meczu przypominały szachy. I jedni i drudzy szukali sposobu na przejęcie inicjatywy, lecz pewne interwencje Karola Bolika i Pawła Świątka uniemożliwiały rozwinięcie skrzydeł. Dopiero na 10 minut przed końcem "pomarańczowi" zdołali odskoczyć na dwa gole różnicy. Roch Bogłowski, a chwilę potem Paweł Olszynka wyśrubowali wynik do stanu 4-2, lecz błyskawiczna riposta Mikołaja Barana pozwoliła Goldenowi złapać kontakt. I pomimo iż do końcowego gwizdka pozostało sporo czasu, dobrze broniący się Europrestige zdołał utrzymać korzystny rezultat, który znacząco poprawia mocno nadszarpnięte w poprzednich tygodniach morale drużyny Zbigniewa Kunickiego.

Z Krzysztofem Krężelem między słupkami do starcia z Geo-Profit przystępował SPFC. Obecność jednej z gwiazd Kawiarni Za Szybą wydatnie przyczyniła się do sporego kalibru niespodzianki, za jaką zwyczajnie trzeba uznać pokonanie druzyny Marcina Borkiewicza 5-4. Od jakiegoś czasu Sports Pub wyraźnie wykonał spory krok do przodu. Duża wiara w swoje umiejętności pozwala wygrywać kolejne mecze, dzięki czemu w perspektywie (powracającego do gry) Felisa i spółki całkiem realny stał się awans do Ekstraligi. Już do przerwy wynik brzmiał 3-1. Bardzo skuteczna gra tuż przed przerwą pozwoliła odskoczyć na dwa gole różnicy, które dla przeciwnika okazały się zabójcze. Pomimo iż skuteczna gra Tomasza Wietrzyńskiego niwelowała stratę do "żółtych", ich kolejne bramki na nowo śrubowały wynik. Ostatni zryw Geo-Profit przyniósł trafienie Piotra Kolebacza (na 4-5), lecz czasu na doprowadzenie do wyrównania Borkiewiczowi i jego zawodnikom jednak zabrakło. Wszystko to powoduje, że w rundzie finałowej Pierwszej Ligi grupy A praktycznie każdy mecz będzie pojedynkiem o "sześć punktów" i nikt nie może sobie w jej czasie pozwolić na jakiekolwiek głupie wpadki.

Nie zwalnia tempa Krysław S.C., który kolejne trzy punkty zainkasował wczoraj kosztem Normy Katowice. Już pierwsze kilka akcji pokazało siłę ofensywną faworyta. Trzy szybkie bramki ustawiły ten mecz, który pomimo wysokiego wyniku... wieloma momentami był na prawdę wyrównany. Grający na luzie Krysław zwyczajnie nie musiał śrubować tempa, dlatego Norma nie wyglądała na jego tle źle. Oczywiście, kilka zrywów wystarczyło do seryjnego zmuszania do kapitulacji goalkeepera rywali, lecz pomimo to nie był to zły występ podopiecznych Łukasza Podgórskiego. W wygranej 12-1 największy udział mieli Szymon Kaizik, Łukasz Pawłowski, Jarosław Nosek oraz Łukasz Wentkowski. Wszyscy ci czterej zawodnicy zdobyli w tym spotkaniu... hat-tricka, natomiast honorowe trafienie dla rywali zanotował w 36 minucie Dawid Lenert.

Drugą wygraną w tym sezonie zanotowała Atria, która w końcu zaprezentowała się na miarę swoich dużo wyższych niż dotychczasowe wyniki możliwości. Pojedynek z niewygodnym dla każego Rockwellem nie należał jednak do łatwych. Do przerwy to przeciwnik prowadził 2-1, a kilka dodatkowych akcji mogło zakończyć się dużo wyższym niż wspomniany wynikiem. Pomimo iż mecz długo nie układał się po myśli Atrii, w końcu zdołała ona przejąć inicjatywę. Sygnał do walki dał jak na kapitana przystało Arkadiusz Kłobukowski, po czym jego zespół zdominował wydarzenia na Boisku A. Bardzo szybko kolejne tracone bramki podcięły skrzydła Rockwellowi, który dopiero w ostatnich akcjach meczu zdołał obudzić się z letargu. Niestety, dwa trafienia Marcina Jazgarskiego (w całym meczu cztery) nie zdołały uratować tego meczu, gdyż finalnie kończy się on wynikiem 6-5 na korzyść teamu Kłobukowskich.

O topową szóstkę na rundę finałową ciągle bije się FC Inter City, który pokonał GoalBusters. Bez dwóch zdań drużyna Dariusza Nowaka rozegrała wczoraj najlepszy swój mecz w tym sezonie. Na tle niezwykle doświadczonego w RED BOXie przeciwnika wyglądała ona bardzo solidnie, mając jednak problemy szczególnie w ofensywie. To właśnie strzelonych bramek zabrakło jej do powalczenia o pierwsze punkty, gdyż w szeregach Interu bardzo dobrze dysponowany był Wojciech Mandel. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol. Zdobył go tuż przed jej końcem Michał Wojtyczka, przez co w drugie 25 minut GoalBusters wchodzili z przymusem przesunięcia większych sił do ofensywy. A Inter w takiej grze (atakujący rywal) czuje się jak ryba w wodzie. Na bohatera ostatniej fazy pojedynku wyrósł wspomniany Mandel, którego trzy kolejne bramki wyśrubowały finalny rezultat na 4-0 dla FC Inter City.