15.05.2018

RED BOX – POZNAŃSKA LIGA PIŁKARSKA SZÓSTEK

SEZON LIGOWY – WIOSNA 2018

PONIEDZIAŁEK 14 MAJA

W poniedziałkowy wieczór wystartowała rywalizacja w ostatnim tygodniu fazy zasadniczej rozgrywek Red Box. Każdy wywalczony punkt ma w tej chwili bardzo duże znaczenie, bowiem może on zadecydować o tym, czy drużyna w drugiej rundzie walczyć będzie o najwyższe cele. Bardzo pozytywnie oceniam postawę drużyn, które wiosną dołączyły do naszych ligowych zmagań. Wszystkie nowe ekipy, wniosły do ligi ,,nowy powiew” i koloryt.

UWAGA –
przypominam wszystkim zainteresowanym, że w tym tygodniu doszedł piątkowy termin, który został w całości przeniesiony na Wasze liczne prośby i życzenia, z piątku przed długim weekendem. Wiedzieliście o konsekwencjach tej zmiany i rozgrywaniu dodatkowego piątkowego spotkania. Nie rozumiem więc zdziwienia niektórych zespołów, faktem grania 18 maja. Tym bardziej, że w tym tygodniu musimy zakończyć pierwszą rundę wiosennych rozgrywek, a już od poniedziałku 21 maja startujemy z decydującą fazą naszej Ligi. A ja osobiście muszę mieć trochę czasu, żeby to wszystko poukładać, żebyście w sobotę rano dowiedzieli się o ,,rozkładzie jazdy” na przyszły tydzień.

Przypominam również, że wyniki, aktualne tabele i klasyfikacje strzelców z danego dnia, dostępne są na naszej stronie internetowej przed północą.

EKSTRALIGA

Rebis Dom Wydawniczy – O Jezus Maria ! 10:1 (4:0)

Rebis Dom Wydawniczy: Mateusz Sobkowiak 3, Robert Sobkowiak, Przemysław Babijów po 2, Szymon Turostowski, Remigiusz Lewandowski, Michał Stawiński po 1
O Jezus Maria !: Rafał Wróblewski 1

DeBeściak: MATEUSZ SOBKOWIAK (Rebis Dom Wydawniczy)
- bardzo dobry mecz w wykonaniu tego zawodnika. Wielka dynamika poczynań na boisku. Walka na pełnym ,,gazie” przez pełne 50 minut. Mateusz jest również bardzo skutecznym snajperem, który potrafi jednak również, w dogodnej sytuacji, dograć piłkę do lepiej ustawionego kolegi z drużyny.

Drużyna Rebis Dom Wydawniczy wykonała kolejny krok w walce o tytuł mistrzowski w Ekstralidze. W pojedynku z ekipą O Jezus Maria ! zdominowali oni całkowicie wydarzenia na boisku, cały czas kontrolując przebieg meczu. Po pierwszej połowie prowadzili oni 4:0. Wielka ambicja i determinacja w grze ekipy O Jezus, tym razem zdały się na niewiele. Rebis w drugiej połowie nadal bezlitośnie ich punktował i wygrał ostatecznie wysoko 10:1. Gracze O Jezus Maria ! złapali w ostatnich pojedynkach ,,małą zadyszkę”, jednak ich największym mankamentem jest fatalna skuteczność. Nie można zawalczyć o skuteczny wynik, kiedy seriami marnuje się dogodne sytuacje strzeleckie. Niezwykle ciekawie zapowiada się dzisiejszy pojedynek Rebisu z pogromcą Cherry Hotel, zespołem Propex, który zasygnalizował wyraźnie włączenie się do walki o najwyższe cele.

I LIGA

Głupio Wyszło – Easy Pro Logistik 9:1 (4:0)

Głupio Wyszło: Marcin Formela 4, Przemysław Pawlikowski, Eryk Kuźniewski, Paweł Osowczyk, Karol Praczyk, Dawid Zuchniarek po 1
Easy Pro Logisyik: Michał Janyga 1

DeBeściak: DAWID SMOLO (Easy Pro Logistik) - sędzia spotkania wyróżnił bramkarza przegranej drużyny, który pomimo pokaźnego bagażu wpuszczonych bramek, spisywał się pomiędzy słupkami znakomicie. Dawid w swoim ligowym debiucie, zdecydowanie uchronił swoją drużynę przed wyższą porażką.

Coraz lepiej spisuje się jeden z wiosennych beniaminków, drużyna Głupio Wyszło. Wczoraj zmierzyli się oni z doświadczonym zespołem Easy Pro Logistik. Od początku narzucili oni swój styl gry. Uważna gra w obronie oraz szybkie, skuteczne kontry, całkowicie rozbiły ich rywala. Po pierwszej połowie Głupio prowadziło 4:0. Druga odsłona tego pojedynku miała bardzo podobny przebieg i ostatecznie ,,nowa siła” w naszej lidze wygrała pewnie 9:1. Są oni na najlepszej drodze do awansu do pierwszej piątki, która walczyć będzie o wiosenne podium oraz o awans do elity naszych rozgrywek. Jeżeli chodzi o zespół Easy Pro Logistik cieszę się, że po pewnych organizacyjnych zawirowaniach, wychodzą oni ,,na prostą”. Jedno się jednak cały czas nie zmienia, czyli fatalna skuteczność w wykorzystywaniu dogodnych sytuacji podbramkowych, które sobie stwarzają.

Free Time – FC Gramy w Piłę ! 14:2 (6:0)
Free Time: Tomasz Balcer, Sławomir Witczak, Łukasz Kaczmarek po 3, Mateusz Marczak 2, Arkadiusz Steinke, Marcin Witman, Dariusz Janus po 1
FC Gramy w Piłę !: Grzegorz Wołejszo, Michał Szczęsny po 1

DeBeściak: ŁUKASZ KACZMAREK (Free Time) - gracz niezwykle kreatywny. Bardzo dobry snajper, co udowodnił wczoraj, zdobywając 3 gole. Dużymi atutami Łukasza jest jego wyszkolenie techniczne oraz szybkość.

Szósty ligowy mecz ekipy Free Time i szóste, kolejne zwycięstwo. Wspaniała seria drużyny, która pewnie zmierza do końcowego sukcesu. Konkurencja jednak nie śpi i wszystko rozstrzygnie się w drugiej, rewanżowej rundzie, która zapowiada się fascynująco. Wczoraj lider sprawdził formę zespołu FC Gramy w Piłę !. Pomimo pięknej, ambitnej walki, nie mieli oni niestety zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji z bardzo dobrym i wymagającym rywalem.

Tek-Instal – MaxROY.com 6:3 (6:2)
Tek-Instal: Dominik Augustyniak, Piotr Mojzykiewicz po 2, Kamil Bryca, Krzysztof Zbierski po 1
MaxROY.com: Szymon Czerniakowski 2, Cezary Lech 1
Żółte Kartki: Kamil Bryca (Tek-Instal), Cezary Lech, Maciej Ptaszyński (MaxROY.com)

DeBeściak: PIOTR MOJZYKIEWICZ (Tek-Instal) - dla Piotra jest to już kolejna dominacja. Jest on zawodnikiem niezwykle ważnym dla swojej drużyny. Bardzo dobre wyszkolenie techniczne, szybkość oraz solidna skuteczność pod bramką rywala. Kolejne jego wyróżnienia pokazują, jak ważnym i niezastąpionym jest on ogniwem swojej drużyny.

Nie ma co ukrywać, że przedmeczowym faworytem tego pojedynku, byli walczący o mistrzostwo gracze zespołu Tek-Instal. Tymczasem musieli się oni wznieść na szczyty swoich piłkarskich umiejętności, żeby wywalczyć  komplet punktów z ekipą MaxROY.com. Od samego początku oglądaliśmy bardzo wyrównaną i zaciętą rywalizację. Drużyna Max po celnym uderzeniu w 10 minucie Szymona Czerniakowskiego wyszła na sensacyjne prowadzenie 1:0. Odpowiedź faworyta była jednak natychmiastowa i w 11 minucie wyrównał  niezawodny Piotr Mojzykiewicz. Jednak w 15 minucie Szymon wyprowadził ponownie Max na prowadzenie 2:1. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do ekipy Tek-Instal, która w 18, 20, 22, 24 i 25 minucie skutecznie wykorzystała chwilowy kryzys swojego przeciwnika i prowadziła do przerwy 6:2. W drugiej połowie zawodnicy Tek-Instal całkowicie się strzelecko ,,zacięli” i nie byli w stanie przez 25 minut pokonać bramkarza rywali. Walczących z wielką determinacją zawodników MaxROY.com, stać jednak było wyłącznie na zmniejszenie rozmiarów porażki, kiedy to w samej końcówce spotkania Cezary Lech zdobył dla nich trzecią bramkę. Oglądaliśmy męską walkę, kiedy to momentami mocno ,,iskrzyło”. Jednak po zakończonym spotkaniu zawodnicy obu drużyn podziękowali sobie za piękną walkę.

Na zdjęciu: grająca z niezwykłą ambicją i determinacją jednak według zasad fair-play drużyna FC Gramy w Piłę ! - I Liga