(

Szóstka tygodnia

11.05.2018

Piotr Kowalczyk (Tyskie Browary Książęce) – w pojedynku z Europrestige tylko potwierdził, że jak już pojawia się na Rapidzie, niemal zawsze jest pierwszoplanową postacią meczów Tyskich. Wygrana jedną bramką z ekipą Zbigniewa Kunickiego nie byłaby możliwa właśnie bez Kowalczyka, który w wielu sytuacjach urastał do miana bohatera. Koniec końców ten trudny mecz udało się wygrać, podobnie jak i kolejny (z WSD), jednak już bez obecności podstawowego goalkeepera z Tychów (udanie zastąpił go Marek Hołdowicz).

Jacek Juraszek (OldStars Team) – od mocnego uderzenia ten nominalny obrońca rozpoczął spotkanie z pRRojektem Sevitel. Już po kilku minutach miał on na koncie dwie strzelone bramki, co jak się później okazało miało kolosalny wpływ na ostateczny rezultat. W kolejnych fazach tego meczu gra faworyta w ataku nie była już tak efektywna. Juraszek znacznie więcej pracy miał w defensywie, gdzie kilkukrotnie stopował groźne zrywy przeciwnika. Koniec końców mecz ten udało się wygrać (3-2), lecz gdyby nie doskonałe otwarcie zainicjowane właśnie przez bohatera teamu Siekiery – mogłoby być różnie.

Łukasz Konaszczuk (SPFC) – zdominował wydarzenia w pierwszej połowie pojedynku z Profi-Auto. Nie dość że sam strzelił dwie bramki, to miał ogromny wpływ na całą grę Sports Pubu zarówno w ataku, jak i obronie. Po przerwie Konaszczuk skupił się już na innych zadaniach. Jego drużyna potrzebowała wtedy doświadczenia w kontrolowaniu wydarzeń na murawie, co z uwagi na wiele lat gry w piłkę nożną, znalazła właśnie w „Konarze”. I pomimo iż ostatnia faza była bardzo nerwowa, przy sporym udziale bohatera drużyny Felisa, ostatecznie udało się jej zainkasować komplet punktów.

Piotr Bryk (HUNGER-BUD) – na meczu z Europrestige pojawił się dopiero po kilkunastu minutach gry, lecz i tak miał ogromny wpływ na wszystko to, co działo się czwartkowego wieczoru w „klatce”. To właśnie Bryk wieloma momentami organizował całą grę mistrza. Bardzo dojrzała taktycznie gra zarówno w ataku jak i obronie przełożyła się na finalny wynik, o który z uwagi na bardzo dobrą postawę przeciwnika HUNGER-BUD musiał bić się do ostatnich minut gry. Z tak grającym Brykiem udało się jednak osiągnąć ten cel, a sam bohater Langnerów dodatkowo jeden raz wpisał się na listę strzelców.

Przemysław Masiewicz (MPFC) – pojedynek z Bonito Murcki był kolejnym w ostatnim czasie, kiedy to Masiewicz na swoich barkach prowadził Marmozetę do walki z dużo bardziej renomowanym przeciwnikiem. Hat-trick wbity wicemistrzowi pozwolił do ostatnich sekund walczyć o remis, lecz w ostatecznym rozrachunku jego drużynie zabrakło już na kolejnego gola czasu. Pomimo porażki, indywidualnie postawa Masiewicza była jedną z najlepszych na przestrzeni całego tygodnia, co nastraja optymistycznie przed kolejnymi ligowymi potyczkami jego zespołu.

Adrian Sopniewski (Śląsk Katowice) – błyskotliwy powrót po kontuzji do składu Śląska na mecz z Pubem pod Piątką. Pauzujący przez ostatnie kilka tygodni Sopniewski miał niebagatelny wpływ na wygraną nad czołową ekipą Pierwszej Ligi grupy A. Do spółki z Piotrem Makowskim zdobyli oni niemal wszystkie 10 bramek tego dnia, dzięki czemu udało się pokonać faworyta 10-8. Dwa z czterech goli „Sopla” było przecudnej urody. Doskonałe uderzenie z dystansu, oraz fenomenalny drybling niemal przez całe boisko – to wszystko mogło się podobać, lecz co ważniejsze przyłożyło się do sukcesu całego zespołu, który ze swoim liderem w składzie może jeszcze wiosną powalczyć nawet o medal w 1A.