WYSOKI PIŁKARSKI POZIOM !!!

13.04.2018

RED BOX – POZNAŃSKA LIGA PIŁKARSKA SZÓSTEK

SEZON LIGOWY – WIOSNA 2018

Wczoraj zakończyliśmy zmagania w drugim tygodniu wiosennej ligowej rywalizacji. Miniony tydzień przyniósł wszystkim wielką dawkę wspaniałych, niezapomnianych piłkarskich emocji. Dużo kolorytu wprowadzili do naszych rozgrywek nasi nowi uczestnicy. Debiutanci walczą fantastycznie o każdy punkt, a że posiadają oni w swoich składach bardzo dobrych piłkarzy, mecze z ich udziałem są niezwykle ciekawe i interesujące.

CZWARTEK 12 KWIETNIA

EKSTRALIGA

Propex – Azmedia 13:5 (6:2)

Propex: Michał Kaczmarek 5, Daniel Kandowa, Mariusz Nowacki po 4
AZmedia: Mateusz Kupś 3, Waldemar Kasprzyk 2

DeBeściak: KRZYSZTOF ROZUMEK (Propex) – Krzysztof jak widać, cały czas utrzymuje bardzo wysoką formę bramkarską. Bronił wczoraj bardzo pewnie i efektownie. Poprowadził, jako kapitan, swoją drużynę do pewnego zwycięstwa w wiosennym sezonie.

Drużyna Propex bardzo dobrze weszła w wiosenny sezon. W swoim debiucie wypunktowali oni wyraźnie ekipę AZmedia, którą pokonali 13:5 (6:2). Od samego początku tego spotkania Propex narzucił swoje warunki gry, zdecydowanie dominując wydarzenia na boisku. Dla AZmedia jest to już niestety ich czwarta wiosenna porażka. Czego brakuje tej ekipie. W swoim składzie mają oni naprawdę bardzo dobrych zawodników. Nie ma jednak kolektywu, nie ma drużyny. Mam nadzieję, że ich kapitan – Tomek Leporowski, w końcu to wszystko ,,poukłada” i w pełni wykorzystają oni swój piłkarski, bardzo duży potencjał. O dużych aspiracjach swojej drużyny w tym sezonie, mówił przed meczem bramkarz i kapitan Propexu – Krzysztof Rozumek. Po jednym spotkaniu trudno się ustosunkować do tych zapowiedzi. Zdecydowanie zweryfikują to ich kolejne ligowe pojedynki. Wczoraj w zwycięskiej ekipie, oprócz ich bramkarza, na wyróżnienie, zdaniem sędziego, zasłużył również Mariusz Nowacki, zdobywca 4 bramek i kilku bramkowych asyst.

Red Box – Amazon POZ1 Poznań 5:0 (w)

I LIGA

Tek-Instal – Sivantos 9:2 (1:0)

Tek-Instal: Kamil Brych, Mikołaj Baryła, Krzysztof Zbierski, Piotr Mojzykiewicz po 2, Dawid Zbierski 1
Sivantos: Marek Pawełczyk, Hubert Chojnacki po 1

DeBeściak: ANDRZEJ JUREK (Sivantos) – jeżeli najlepszym zawodnikiem meczu zostaje wybrany bramkarz drużyny, która przegrała mecz, świadczy to wyłącznie o tym, że uchronił on swoją ekipę przed zdecydowanie wyższą porażką. I tak faktycznie było. Andrzej bronił wyśmienicie, kilkakrotnie broniąc piłki, które wydawało się, że nieuchronnie wylądują w jego bramce. Był zdecydowanie najjaśniejszym punktem swojej drużyny.

Jedynie do przerwy drużyna Sivantos, prowadziła że swoim rywalem, zespołem Tek-Instal wyrównaną walkę. Przegrali ją oni minimalnie 1:0. W drugiej odsłonie nie byli już oni jednak w stanie powstrzymać ,,nawałnicy” zespołu Tek-Instal. Szybkie, grane przeważnie na jeden kontakt akcje, siały popłoch w szeregach obronnych ich przeciwnika. Końcowy rezultat 9:2 dla Tek-Instal, nie pozostawia żadnych złudzeń co do tego, kto rozdawał karty w drugiej połowie. Drużyna ta wydaje się w tej chwili jednym z głównych faworytów do miejsca na podium i awansu jesienią do najwyższej klasy rozgrywek – Ekstraligi.

Głupio Wyszło – Przyszliśmy Popatrzeć 8:3 (1:3)
Głupio Wyszło: Wojciech Drozd, Eryk Kuźniewski, Igor Kuźniewski po 2, Przemysław Pawlikowski, Marcin Babacz po 1
Przyszliśmy Popatrzeć: Radosław Grzybowski, Maciej Karpiński, Wojciech Nowak po 1

DeBeściak: PRZEMYSŁAW PAWLIKOWSKI (Głupio Wyszło) – gracz ten ma zdecydowanie ,,zdrowie” do gry. Wielki motywator, dał impuls w drugiej połowie swojej drużynie do odrabiania strat i w konsekwencji odniesienia efektownego zwycięstwa. Był zdecydowanie najlepszym ,,aktorem” tego piłkarskiego widowiska.

Gdyby ktoś po pierwszej połowie tego meczu, zapytał mnie kto jest bliżej wywalczenia 3 punktów, postawiłbym zdecydowanie na ekipę Przyszliśmy Popatrzeć. Grali oni w pierwszych 25 minutach w spotkaniu z zespołem Głupio Wyszło, bardzo mądrze i przede wszystkim skutecznie. Pozwolili, żeby ich przeciwnik wizualnie był stroną atakującą. Bardzo mądrze zabezpieczyli oni swoją bramkę, sami wyprowadzając zabójcze kontry. Dało to im rewelacyjny efekt, gdyż prowadzili pewnie po pierwszych 25 minutach gry 3:1. Druga połowa przewróciła jednak ten mecz do góry nogami. Drużynie PP posypała się niespodziewanie całkowicie gra obronna. W niczym nie przypominali oni kolektywu z pierwszej połowy. Ich przeciwnicy bezwzględnie to załamanie gry wykorzystali, wygrywając wysoko i zdecydowanie 8:3. Pokazali oni, że bez względu na wynik, nie należy składać broni, wierzyć w sukces i walczyć z determinacją do ostatnich minut gry. Z kolei gracze ekipy Przyszliśmy Popatrzeć muszą pamiętać o tym, że mobilizację i koncentrację muszą oni zachować przez cały mecz. Niestety każdy pojedynek ma również drugą połowę.

Na zdjęciu: drużyna Przyszliśmy Popatrzeć – I Liga