(

Kramarczyk wraca do gry

13.04.2018

Po długiej przerwie wymuszonej poważną kontuzją, wczoraj wieczorem do składu Golden Team powrócił Mateusz Kramarczyk. Jak istotnym jest on elementem "złotych" pokazało kolejne 50 minut, które śmiało można okeślić mianem popisu tego zawodnika. Już praktycznie pierwsze jego dwie akcje zakończyły się bramkami. W pojedynkę ustawił on ten mecz pod Golden, hat-trick uzupełniając tuż przed przerwą. Ze stanu 1-3 Tyskie zdołały się jednak podnieść. Ambitna postawa w drugiej odsłonie pozwoliła do ostatnich sekund walczyć o choćby punkt, lecz ostatecznie nic nie odebrało Kocurowi i spółce kolejnych w tym tygodniu trzech oczek. W międzyczasie rękawicę rzuconą przez Kramarczyka podjęli Rafał Twardowski i Adrian Sopicki, którzy drugie 25 minut zakończyli z trzema golami na koncie. Lider "złotych" zgromadził ich jednak aż sześć, co dodatkowo przy trafieniach Thomasa Wielka i Kocura zapewniło im triumf 8-6.

Już czwarty mecz na wiosnę wygrało Bonito Murcki, które tym razem okazało się lepsze od WSD. Do przerwy murckowianie prowadzili 2-1. Pomimo iż to jeden z nowych graczy rywala, Michał Kuczkowski jako pierwszy znalazł drogę do siatki - z czasem faworyt ustawił ten mecz pod siebie. Po zmianie stron pomimo iż wynik był ciągle na styku, to Bonito kontrolowało przebieg wydarzeń. WSD swojej szansy szukało w szybkich kontrach, lecz pomimo kilku dogodnych sytuacji, nie udało się dogonić przeciwnika. W ostatnich 10 minutach mecz ten rozkręcił się na dobre. Oba zespoły solidarnie wspisywały się na listę strzelców, lecz osiągniętej wcześniej przez Bonito przewagi już nic nie było w stanie zniwelować. Koniec końców ciągle zgrywające się w nowym zestawieniu WSD ulega wicemistrzowi 4-6, który jak na razie jest na najlepszej drodze do powtórzenia sukcesu w postaci medalu z poprzedniego sezonu.

Pierwsze punkty na wiosnę stracił PROFORM (Pierwsza Liga grupa B), który uległ Normie Katowice. Drużyna Łukasza Podgórskiego postarała się tym samym o sporą niespodziankę, gdyż pomimo iż pogromca A-TNu nie miał pełnej kadry - i tak był faworytem. Na boisku to jednak rywal prezentował dojrzalszy futbol. Napędzający grę ofensywną Dawid Lenert i Jakub Kozłowski co rusz sprawiali zagrożenie pod bramką debiutanta, który tylko momentami potrafił zagrozić bramce Jakuba Michalika. Przegrana 2-5 pierwsza połowa uniemożliwiła PROFORMowi powrót do meczu. Bardzo mądrze prowadząca grę Norma nie pozowoliła już sobie zrobić krzywdy i jedyną rysą na wygranej 8-3 jest całkowicie nieuzasadniona i głupio zarobiona przez Michalika czerwona kartka w samej końcówce zawodów. PROFORM natomiast traci pierwsze punkty w tym sezonie i  jeżeli ciągle ma zamiar liczyć się w grze o "pudło", w kolejnych meczach musi solidarnie punktować, gdyż margines błędu został przesunięty do granic możliwości.