(

Zacięta środa na Rapidzie

12.04.2018

Po 10 minutach hitowego starcia w Pierwszej Lidze grupie A pomiędzy Geo-Profit a OldStars Team, chyba nikt nie spodziewał się, że ekipa Marcinów: Siekiery i Rygola będzie opuszczała Rapid w glorii zwycięzców. Doskonałe otwarcie teamu Marcina Borkiewicza przyniosło im aż trzy bramki, które jednak chyba... okazały się w perspektywie ostatecznych rozstrzygnięć zgubne. Wyraźny spadek koncentracji pozwolił przeciwnikowi bardzo szybko powrócić do gry i drugie 25 minut rozpoczynało się jakby od zera (choć co prawda było 3-2 dla Geo-Profit). Gdy czwartego gola dla lidera tabeli strzelał Tomasz Wietrzyński, raz jeszcze wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazywały na to, że jego zespół kontroluje sytuację. Finał tego pojedynku to jednak popis OldStarsów. Aż cztery strzelone bramki bez odpowiedzi ze strony rywala przesądziły o czwartej wygranej na wiosnę, a najskuteczniejszym zawodnikiem na murawie okazał się wspomniany Siekiera, który dwie ze swoich trzech bramek strzelił we wspomnianej kluczowej końcówce zawodów. Tym samym aktualnie to jego drużyna ma wszystkie atuty po swojej stronie, natomiast Geo-Profit nie zdołał zakończyć tego tygodnia z dwoma wygranymi na koncie (dzień wcześniej efektownie pokonał innego kandydata do podium Pub pod Piątką).

Wysoką dyspozycję na wiosnę potwierdził Sports Pub, który okazał się lepszy od Młodych Wilków. Po dość sennym pierwszym kwadransie, jako pierwszy wynik otworzył niezawodny Tomasz Serzysko. Od tego momentu jego drużyna przejeła inicjatywę i... już do przerwy zapewniła sobie godziwą zaliczkę (3-0), która jak się później okazało wystarczyła do swobodnego kontrolowania drugich 25 minut. Debiutant próbował co prawda powrócić do gry, lecz poza Krzysztofem Jałochą nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze spisującego się goalkeepera rywali. A ten, w samej końcówce zadał kolejne trzy ciosy, które ostatecznie rozstrzygnęły ten mecz (6-2). Po 5 spotkaniach SPFC zgromadziło na swoim koncie 9 punktów. Wydaje się, że jest to bardzo dobra zaliczka przed drugą częścią sezonu, w której ekipa Dawida Felisa z pewnością powalczy o podium. Młode Wilki natomiast ciągle szukają swojej tożsamości, bo pomimo wysokich indywidualnych umiejętności, póki co nie potrafią oni na całej długości meczu prezentować się jak zespół zdolny solidarnie punktować.

Ciężką przeprawę z Rockwell miał A-TN (grupa B), który dopiero w samej końcówce zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. To kolejny już mecz w tym sezonie, w którym Kopiec i spółka znajdują się w sporych tarapatach. Jak na razie jednak całkiem udanie sobie z przeciwnościami losu radzą, gdyż tylko PROFORM potrafił na tle "fioletowych" zapunktować. Wczoraj wieczorem o włos od niespodzianki był zespół Janusza Cyrana, który głównie dzięki Maciejowi Ciesielskiemu na zmianę stron schodził przy prowadzeniu 3-2. Po przerwie na listę strzelców wpisali się Łukasz Skok, a także Maciej Szabucki (zrobiło się 4-3) i dopiero w ostatniej fazie meczu A-TN wszedł na optymalne dla siebie obroty. Bohaterami końcówki byli Marcin Chrobok i wspomniany Skok - których bramki pozwoliły zakończyć to nerwowe spotkanie zwycięsko (6-4). Z 12 punktami w 5 meczach A-TN lideruje tabeli grupy B, lecz najgroźniejsi rywale mają póki co rozegranych zdecydowanie mniej spotkań. Dla Rockwell była to druga porażka w czterech meczach, lecz fakt że obok A-TNu ograł ich Krysław sprawia, że Cyran i spółka nie mogą mieć do siebie większych pretensji (oba te zespoły to murowani kandydaci do Ekstraligi).