(

Zakończenie rundy zasadniczej

13.02.2018

W ostatni weekend zakończyliśmy rundę zasadniczą zimowej edycji Śląskiej Ligi Halowej RED BOX. Od przyszłej soboty rozpoczynamy finały osobno w Ekstra, Pierwszej i Drugiej Lidze.

GRUPA A

FC Zawodzie - Tyskie Browary Książęce: 3-5 (1-3)

Możdżeń 2, Kowalski - Twardowski 2, Małek 2, M.Sopicki

W decydującym starciu o miejsce w Ekstralidze, Tyskie Browary Książęce pokonując FC Zawodzie zagwarantowały sobie awans do grona najlepszych. Pierwsza połowa to spora przewaga faworyta, który jednak godnego przeciwnika znalazł w osobie Piotra Modrzyńskiego. Goalkeeper z Zawodzia bronił jak w transie, gdyby nie on - wynik do przerwy byłby z pewnością dużo wyższy niż ostateczne 1-3. Druga odsłona to szybkie trafienie Michała Sopickiego, które tak na prawdę rozstrzygnęło te zawody. Gracze z Tychów mając pokaźną zaliczkę skupili się na utrzymywaniu przy piłce i kontrolowaniu ofensywnych zapędów przeciwnika. Na domiar złego, tak dobrze radzący sobie bramkarz zawodzian doznał kontuzji i przedwcześnie musiał opuścić parkiet. Koniec końców Browary wygrywają 5-3, kosztem niedzielnego rywala medlując się na rundę finałową w Ekstralidze.

MPFC - SANEX Katowice: 7-1 (3-0)

Szymała 3, Todt 2, Guzy, Zachariasiewicz - Czechowski

Koncert powracającego po kontuzji do składu MPFC Krzysztofa Szymały wydatnie pomógł "małpkom" wypunktować SANEX. Już pierwszy kwadrans pokazał, że będzie to mecz kapitana. Dwie bramki podparte chwilę później celnym uderzeniem Ryszarda Todta sprawiły, że na zmianę stron Marmozeta schodziła w doskonałych nastrojach. Drugie 20 minut ani na moment nie nadszarpnęło tego stanu. Faworyt kolejnymi golami śrubował korzystny wynik, który na mecie tego pojedynku osiągnął rozmiary 7-1. Wspomniany Szymała hat-tricka skompletował w 29 minucie, chwilę później nieznacznie pudłując w bardzo efektownym uderzeniu z dystansu. SANEX stać było tylko na bramkę Mateusza Czechowskiego, lecz marne to pocieszenie dla Łukasza Dziada, który ostatnie mecze tego sezonu spędzi na walce o podium w Pierwszej Lidze.

GRUPA B

PROFORM - FC Siemce: 5-2 (1-1)

Wlaź 2, Gawin, Grela, Buja - Rurański 2

Bardzo wyrównane było nieco ponad pół godziny starcia PROFORMu z FC Siemce. Remisowa (1-1) pierwsza połowa i wymiana ciosów po przerwie - wszystko to sprawiało wrażenie, iż mecz ten nie będzie rozstrzygnięty. Z czasem młodzi gracze debiutanta zdołali jednak odskoczyć, a że w szeregach drużyny Tadeusza Gołmana jedynie Mateusz Rurański potrafił sfinalizować akcje ofensywne swojego zespołu - ostateczny wynik nie mógł być inny. Zdecydowanie bardziej zbilansowany tego dnia zespół PROFORMu w końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, finalnie pokonując rywala 5-2. W ostatnich meczach sezonu "biali" powalczą o podium w Pierwszej Lidze, natomiast Simce o godne pożegnanie z "halówką" na najniższym szczeblu rozgrywkowym.

Yellow Submarine/Sevitel - SM Górnik Kokociniec: 5-2 (2-2)

T.Osuch 3, Kozioł, Mijas - Makowski, Marko

W bezpośredniej rywalizacji o awans z grupy B do Ekstraligi, zmierzyły się ze sobą Yellow Submarine/Sevitel, oraz SM Górnik Kokociniec. Pojedynek ten rozpoczął się dość spokojnie, od badania się nawzajem. Na pierwszego gola czekaliśmy do 12 minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się niezawodny Tadeusz Osuch. Z czasem nie potrafiący wcześniej poradzić sobie z wybornie dysponowanym Jarosławem Wojciechowskim Kokociniec przejął jednak inicjatywę, po golach Piotra Makowskiego i Marcina Marko prowadząc 2-1. Chwila dekoncentracji sprawiła, że rzutem na taśmę (tuż przed syreną oznaczającą przerwę) rywal wyrównał, a w 27 minucie po golu Artura Kozioła wyszedł na prowadzenie 3-2. I ten wynik utrzymywał się do ostatniej minuty. W wielu sytuacjach tylko Wojciechowski "trzymał" ten wynik, bez dwóch zdań rozgrywając w niedzielę jeden ze swoich najlepszych meczów w Lidze RED BOX. Emocje skończyły się po golu Macieja Mijasa. Atakujący wszystkimi zawodnikami Kokociniec nie potrafił zdobyć trzeciej bramki, w odwrocie stracił kolejne dwie (tę ostatnią zdobył kompletujący hat-tricka Osuch), efektem czego rundę finałową (w odróżnieniu od teamu Bartosza Bocheńskiego) spędzi w Pierwszej Lidze.

Inwet - A-TN: 2-3 (1-1)

Kabut, Ogryzek - Skok 2, Stanik

Na zakończnie rundy zasadniczej pierwsze punkty stracił w niej Inwet, który uległ A-TNowi. Oba te zespoły już wkrótce powalczą o medale w Ekstralidze, dlatego mecz ten miał podwójne znaczenie. W przypadku triumfu ekipa Sebastiana Dobrosia miałaby doskonałą pozycję wyjściową przed ostatnimi meczami sezonu, lecz Kopiec i spółka postarali się o niespodziankę - rundę finałową czyniąc jeszcze bardziej emocjonującą. Do przerwy jednie (imponujący... skutecznością) Łukasz Stanik oraz Paweł Kabut wpisali się na listę strzelców. Decydująca o ostatecznych rozstrzygnięciach okazała się dyspozycja Łukasza Stoka, który zdominował wydarzenia po zmianie stron. Bramki z 25 i 33 minuty pozwoliły A-TNowi odskoczyć, lecz zagranie Va Banque rywala (bramkarz lotny zmieniający się z Łukaszem Ścigałą w celu stworzenia przewagi w polu), przyniosło mu gola kontaktowego Kamila Ogryzka. Ostatni akt tego meczu był bardzo emocjonujący, lecz skomasowana defensywa "fioletowych" nie popełniła już żadnego błędu - po meczu świętując bardzo cenne z psychologicznego punktu widzenia zwycięstwo 3-2.