(

Piątki weekendu

04.12.2017

GRUPA A

Michał Pawełczyk (Kłos) - niezwykle wysoko miał postawioną poprzeczkę, w swoim pierwszym meczu na Lidze RED BOX. Z Marmozetą Pigmeską Pawełczyk był jednak bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem na parkiecie, gdyż pomimo iż nie ustrzegł się błędu (przy golu na 1-0 Łukasza Guzego) - w pozostałych sytuacjach spisywał się wyśmienicie. I tylko jego postawie między słupkami Kłos zasługuje niewysoką porażkę, która bez broniącego jak w transie goalkeepera osiągnęłaby z pewnością dużo wyższe rozmiary.

Robert Kocur (Golden Team) - "człowiek orkiestra" Goldenu z przytupem rozpoczął zimowe rozgrywki. Oprócz tradycyjnej całej masy ciężkiej pracy wykonanej po obu stronach parkietu, Kocur pokazał sporo nietuzinkowych zagrań, które w ostatecznym rozrachunku przełożyły się na efektownego hat-tricka. Z tak grającym liderem przeciwników SANEX nie potrafił sobie poradzić, efektem czego wysoka porażka i doskonałe nastroje w ekipie jesiennego złotego medalisty Pierwszej Ligi.

Radosław Szpiech (Golden Team) - wygląda na to, że zimą Szpiech na stałe przyodzieje barwy "złotych". Doskonale znany w środowisk RED BOXu, dawny gracz m.in. All Boys z pewnością wydatnie zwiększy poziom prezentowany przez Golden Team, a wyraźną zajawkę w tym kierunku obserwowaliśmy w sobotnie popołudnie. Na tle SANEXu Szpiech wyglądał jak profesor, organizując całą grę swojego nowego zespołu. Efekt - dwa strzelone gole, kilka doskonałych podań i wygrana 9-1.

Łukasz Guzy (MPFC) - szczególnie w pierwszej połowie starcia z Kłosem wykazywał ogromną chęć do gry. Niemal każda akcja ofensywna MPFC w tym czasie inicjowana była właśnie przez Guzego, który przy wydatnym udziale bramkarza rywali w 11 minucie otworzył wynik tego spotkania. Do końca zawodów nie udało mu się co prawda powiększyć dorobku strzeleckiego, lecz i tak bez dwóch zdań za swoją grę zgarnął notę bliską maksymalnej.

Krzysztof Szymała (MPFC) - nie tak widoczny jak zazwyczaj, niemniej ogromna "cegła" dołożona do triumfu nad Kłosem. To właśnie trafienie Szymały na początku drugiej połowy pozwoliło Marmozecie opanować wydarzenia na parkiecie. Nie była to łatwa sytuacja do precyzyjnego uderzenia na bramkę, lecz finalnie kapitan MPFC zdołał pokonać broniącego bardzo dobrze Michała Pawełczyka. Po tym golu nic już jego zespołowi nie mogło się stać, a sam Szymała swój bardzo dobry występ okrasił jeszcze kilkoma bardzo efektownymi i precyzyjnymi zagraniami do partnerów.

GRUPA B

Łukasz Ścigała (Inwet) - bez dwóch zdań jeden z najlepszych występów w RED BOXie w ostatnim czasie. Starcie z SM Górnik Kokociniec Ścigała zapamięta na długo. Jego postawa między słupkami otarła się o perfekcję, z pewnością była kluczowym elementem niespodziewanej wygranej Inwetu. Cała masa trudnych do wybronienia strzałów, co rusz zatrzymywała się właśnie na Scigale, który przez całe 40 minut ledwie dwa razy musiał wyciągać piłkę z siatki. To jednak nic przy procencie udanych interwencji, który z miejsca czyni go (na chwilę obecną) najlepszym goalkeeperem otwarcia sezonu halowego.

Dawid Piech (A-TN) - mało efektowny, lecz do bólu efektywny występ Piecha przeciwko FC Siemce. Jego gra na pierwszy rzut oka nie porywała, lecz bardzo wysoka skuteczność pod bramką doskonale prezentującego się Mateusza Tunka zaowocowała udanym otwarciu sezonu. Hat-trick Piecha pozwolił A-TNowi z przytupem wejść w zimę, co być może jest zapowiedzią podtrzymania zapoczątkowanej jesienią serii sukcesów drużyny Tomasza Kopca.

Paweł Kabut (Inwet) - poziom jakim Ścigała imponował na połowie Inwetu, Kabut podtrzymał w ofensywie. Bezsprzecznie, pojedynek z Kokocińcem okazał się jednym z najlepszych w historii występów tego zawodnika na RED BOXie. Hat-trick wbity Michałowi Woźnicy w ciągu drugiej połowy przełożył się na wysokie prowadzenie, którego Dobroś i spółka nie utracili do końcowej syreny. Ciekawe czy Kabut zdoła w kolejnych meczach podtrzymać tak wysoką dyspozycję, bo gdyby co tydzień prezentował się tak jak w sobotę - jego Inwet nie miałby w RED BOX Śląskiej Lidze Halowej żadnej konkurencji.

Tadeusz Osuch (Yellow Submarine/Sevitel) - już w pierwszym meczu sezonu Tadeusz Osuch zgłosił swój akces do walki o koronę króla strzelców. Na tle poważnie osłabionego Geo-Profit, do spółki z Łukaszem Mielnickim urządził on sobie istny festiwal strzelecki, zakończony sześcioma trafieniami. Jak tak dalej pójdzie, to w "yellowsach" będziemy obserwować rywalizację strzelecką, gdyż tak wytrawny snajper jak popularny "Miela" z pewnością nie będzie miał zamiaru oddać Osuchowi palmy pierwszeństwa...

Patryk Stefaniak (SM Górnik Kokociniec) - pomimo iż Kokociniec przegrał mecz z Inwetem, "Stefan" zaprezentował się wybornie. Przy każdym zagraniu widać było, że znajduje się on w wysokiej dyspozycji. Pechowo za głównego konkurenta miał w sobotę Łukasza Ścigałę, który w bramce rywali wykonywał istne cuda. Nie zmienia to faktu, że to głównie za sprawą Stefaniaka jego występ tak bardzo rzucił się w oczy, gdyż napastnik "górników" co rusz zmuszał go do nadludzkiego wysiłku. Finalnie w tej batalii lepszy okazał się przeciwnik, lecz i tak postawa "Stefana" mogła się podobać.