(

Udana pogoń zwieńczona złotem

30.11.2017

Bardzo wysoki poziom gry zaprezentowały wczoraj walczące bezpośrednio o złoto Drugiej Ligi A-TN oraz Geo-Profit. Samo otwarcie to gol (w osłabieniu) Szymona Raka i natychmiastowa riposta (na 99% przyszłego króla strzelców) Artura Piaszczyńskiego. Nie minęła jednak kolejna minuta, a drugiego gola dla Geo-Profit strzelił Piotr Kolebacz. Jego zespół nastawił się wczorajszego wieczoru na obronę blisko swojej bramki i szybkie kontry inicjowane głównie przez Radosława Kempę. I co prawda tuż przed przerwą Przemysław Saputa wyrównał (2-2), to druga połowa bardzo długo była popisem właśnie Kempy. Jeden z najlepszych indywidualnie zawodników tego sezonu Drugiej Ligi, co rusz szturmował bramkę Łukasza Stanika. Jego dwie bramki (27' i 42') sprwaiły, że złoto było już na wyciągnięcie ręki. Kluczowa okazała się kontra... Geo-Profit, która w 44' powinna zamknąć ten mecz. Stanik w tylko sobie znany sposób obronił jednak sytuację sam na sam z napastnikiem rywala, po czym... Przemysław Saputa trafił na 3-4. Od tego momentu dość niemrawy w drugiej połowie A-TN zaatakował z impetem, efektem czego bramka Adriana Gorajczyka po bardzo sprytnie rozegranym rzucie autowym. Ostatnie kilka minut to zaciekła obrona "fioletowych" i heroiczne próby Geo-Profit, które jednak ostatecznie spełzły na niczym. Dzięki remisowi 4-4, mistrzem Drugiej Ligi jest A-TN, choć zaznaczyć trzeba że w równym stopniu na złoto zasłużył Geo-Profit, co zwiastuje bardzo interesującą rywalizację już wiosną, być może o... triumf na zapleczu Ekstraligi.

Swoją dominację w grupie zespołów z miejsc 7-11 potwierdził M-Power, który okazał się lepszy od Silesii Sport Club. Pomimo dwóch krańcowych miejsc w tabeli, nie był to łatwy mecz dla faworyta. Outsider pojawił się na Rapdzie w niemal optymalnym zestawieniu, co dało swój upust już po...4 minutach. Gole Marcina Jędrowskiego wyprowadziły jego zespół na prowadzenie i pomimo iż bardzo szybko kontakt złapał Mariusz Bednarczyk - na zmianę stron to Silesia schodziła prowadząc 2-1. Gdy drugie 25 minut ponownie golem otworzył Jędrowski wydawało się, że to jego zespół powinien nadawać ton wydarzeniom w "klatce". Tak się jednak nie stało, gdyż w porę M-Power wszedł na swój optymalny poziom - już do końca zawodów przejmując inicjatywę w "klatce". Cztery kolejne bramki zaowdników Tomasza Żymły pozwoliły finalnie wygrać całe spotkanie 5-3, które jest kolejnym dowodem na to, że już wiosną dawne Maflow z pewnością powinno powalczyć o podium zmagań w Drugiej Lidze.