(

Zacięty bój łupem tyszan

14.11.2017

Bardzo wiele emocji dostarczyło starcie Europrestige i Tyskich Browarów Książęcych. Beniaminek pojawił się wczoraj w praktycznie optymalnym zestawieniu, z wszystkimi swoimi rzadko pojawiającymi się na Rapidzie gwiazdami (grali m.in. Małek, Chrząścik czy Twardowski). Podopieczni Zbigniewa Kunickiego wchodzą w ostatnią fazę rozgrywek z bardzo realną szansą nawet na srebro, dlatego za wszelką cenę celowali w tym meczu tylko i wyłącznie w komplet punktów. I samo otwarcie tylko potwierdziło wysoką pozycję w tabeli weteranów RED BOXu. Gole Łukasza Wojcieszaka i Rocha Bogłowskiego już po 10 minutach zapewniły Europrestige bezpieczną przewagę, lecz końcówka pierwszej połowy to doskonałe otwarcie zaprzepaściła. Tyszanie trafieniami Grzegorza Chrząścika i Adriana Sopickiego wyrównali stan tego pojedynku na 2-2, a po zmianie stron dzięki Adrianowi Horbaczewskiemu wyszli na prowadzenie. Nerwowa końcówka przyniosła najpierw wyrównanie Bogłowskiego, a chwilę potem kolejne tego wieczoru trafienie Sopickiego, dzięki któremu Browary Tyskie ostatecznie pokonując ambitnego przeciwnika 4-3, wykonały milowy krok ku utrzymaniu ekstraligowego bytu.

Żadnego oporu nie przeciwstawili HUNGER-BUDowi zawodnicy MPFC, którzy kilka dni po przegranym finale Delirium Pucharu Ligi raz jeszcze byli tylko tłem dla najlepszego zespołu katowickiego RED BOXu. Jeszcze w pierwszej połowie "małpki" próbowały odgryźć się faworytowi. Pomimo iż przegrywali oni 0-6, kilka razy zagrozili Pawłowi Grzywie. Po przerwie nic ciekawego się już nie działo, a ostatnie 10 minut to prawdziwe trzęsienie ziemii zgotowane obronie beniaminka. W wygranej 18-0 największy udział miał celujący w koronę króla strzelców Łukasz Jagiełło, który między 31 i 47 minutą aż 8 razy wpisał się do protokołu sędziowskiego.

Aż 24 bramki padły w starciu dwóch ekip, które na chwilę obecną zamykają tabelę najwyższej klasy rozgrywkowej: SM Silesii i W.S.D. SmartSerwis24. Braki kadrowe tych pierwszych uniemożliwiły im skuteczną walkę z drużyną Przemysława Kempnego, która dzięki triumfowi 15-9, wydatnie przybliżyła się do zachowania ekstraligowego bytu. Bardzo dobre wrażenie pozostawił po sobie nowy nabytek WSD - Tomasz Maj. W swoim debiucie na Rapidzie wypadł on doskonale, na listę strzelców wpisując się siedmiokrotnie. Pięć goli wbił Silesii Dawid Malordy, który pomału wyrasta na kluczową postać w układance "Kiepskiego". Ekipa z Manhattanu wydaje się być jedną nogą w Pierwszej Lidze. Pernamentne kłopoty kadrowe i bardzo ciężka rozpiska ostatnich meczy nie napawają optymizmem, choć dopóki piłka w grze, nie można skreślać nikogo.