(

Czwartek na Rapidzie

10.11.2017

Bardzo ważne trzy punkty były stawką rywalizacji Cortiny Poland z Bonito Murcki. I jedni i drudzy cały czas utrzymują się w walce o medale, dlatego ewentualny zwycięzca miał w perspektywie przybliżenie się do najlepszej trójki sezonu. I po bardzo zaciętej rywalizacji lepszy okazał się zespół z Murcek, który pokonał Cortinę 8-5. Do przerwy był remis 2-2, a tuż po niej szczelna defensywa uległa całej masie efektownych akcji ofensywnych. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie (z lekką inicjatywą ekipy Ariela Kowalskiego), koniec końców na kilka minut przed końcem Cortina dzięki bramce Rafała Krawczyka złapała kontakt (5-6). Finisz należał jednak do Bonito. Dwie bramki w ostatnich kilkudziesięciu sekundach (m.in. kompletującego hat-tricka Adriana Gałdeckiego) przesądziły kwestię zwycięzcy, którego pozycja wyjściowa przed ostatnią fazą tego sezonu daje sporo powodów do optymizmu.

Nie dali większych szans na korzystny wynik zawodnikom WSD SmartSerwis24 reprezentanci Europrestige. Jeszcze do przerwy przetrzebiona ekipa Przemysława Kempnego trzymała się dzielnie (1-3), lecz po zmianie stron przewaga rywala zaczęła się coraz bardziej uwidaczniać. Z czasem "pomarańczowi" wyśrubowali wynik, co całkowicie "odcięło" prąd WSD. Głównie dlatego ostatnie 10 minut tego pojedynku było całkowicie jednostronne, efektem czego wysoki końcowy wynik (11-2). Najskuteczniejsi na murawie okazali się Zbigniew Kunicki i Łukasz Wojcieszak, który swoje strzelanie rozpoczął... dopiero w 44 minucie. Trzy punkty przesuwają Europrestige na pozycję wicelidera tabeli, co tylko podkręca atmosferę i perspektywę walki nawet o srebro tego niezwykle zasłużonego w RED BOXie zespołu.

Po raz drugi w tym tygodniu Piotr Zmysłowski całkowicie zdominował ligową potyczkę Śląska Katowice. Po ograniu SPFC, wczoraj wieczorem "ślązacy" okazali się lepsi od Inwetu. Wynik tego meczu ma niebagatelne znaczenie, gdyż na nowo definiuje sytuację w czubie tabeli Pierwszej Ligi. Drużyna (tym razem nieobecnego) Rafała Sachy włącza się do rywalizacji nawet o złoto, gdyż na chwilę obecną nawet Golden Team nie może być pewny pierwszego miejsca w tabeli. Już do przerwy Inwet stał pod ścianą. Przegrywał 1-4, w żaden sposób nie potrafiąc sobie poradzić z ofensywnym duetem (Zmysłowski/Bartoszek) rywala. Po zmianie stron sytuacja niewiele się zmieniła. Dobroś i spółka zagrali co prawda dużo skuteczniej (doprowadziili nawet do remisu 5-5), lecz w ostatniej fazie pojedynku ponownie zostali skarceni przez napastników Ślaska. W całych zawodach Zmysłowski zaaplikował rywalowi sześć, a Kamil Bartoszek dwa gole - efektem czego triumf 8-5.