(

ABDEVELOPER W PODWÓJNEJ KORONIE !!!

06.11.2017

PUCHAR LIGI – JESIEŃ 2017
W sobotę 4 listopada, punktualnie o godzinie 15:00 rozpoczęła się jesienna walka o Puchar Ligi. Pojedynki pucharowe trwały 2x20 minut.
Dramat Tego Zawodnika
W wyniku losowania w ćwierćfinałach zagrały następujące pary. A same mecze zakończyły się następującymi wynikami:
ĆWIERĆFINAŁY
Saab Team Poznań – Amazon POZ1 Poznań 9:3 (3:2)
Saab Team Poznań: Tomek Leporowski,. Przemysław Szumski, Sebastian Iwiński po 2, Jakub Malicki, Mateusz Roszak po 1
Amazon POZ1 Poznań: Kacper Sworacki 2, Mateusz Piskorz 1
Amazon przystąpił do tego pojedynku osłabiony brakiem jednego zawodnika w polu. Widząc taki układ sił na boisku, wspaniale, zgodnie z zasadami fair-play zachował się Saab, zdejmując ,,z placu” również jednego zawodnika. Jedynie do przerwy był to mecz bardzo wyrównany, zakończony prowadzeniem 3:2 ekipy Saab. Drugie 20 minut gry, to zdecydowana dominacja zespołu Saab, który wygrywając ostatecznie 9:3, w pewny sposób awansował do półfinału.
Giganci – Dramat Tego Zawodnika 8:3 (4:1)
Giganci: Przemek Pawlikowski, Jakub Sierosławski po 3, Mateusz Wilczyński, Roman Furtak po 1
Dramat Tego Zawodnika: Jakub Treć 2, Mateusz Kaczmarkowski 1
Drużyna Dramatu Tego Zawodnika zdecydowanie spuściła z tonu w końcówce jesiennej rywalizacji. Nie zmienia to faktu, że był on w ich wykonaniu, w porównaniu do sezonu wiosennego, bardzo udany. Przeszli oni największy w lidze progres formy i pięknie oraz niezwykle ambitnie, zawalczyli oni praktycznie w każdym ligowym spotkaniu. W sobotę nie udało się im niestety sprawić niespodzianki i polegli 8:3 ekipie Gigantów.
O Jezus Maria ! – Propex 10:1 (5:1)
O Jezus Maria !: Kornel Andrys 4, Rafał Wróblewski 3, Jakub Kokociński, Łukasz Chabowski, Sebastian Bajer po 1
Propex: Maciej Baranowski 1
Propex w ostatniej chwili zastąpił w pucharowej rywalizacji ekipę Red Box. Zagrali oni w bardzo eksperymentalnym składzie, do tego wszystkiego na mecz nie dojechał ich bramkarz. Nie dziwi więc pewne zwycięstwo 10:1 i awans do półfinału, grającej bardzo dobrze końcówce sezonu drużyny O Jezus Martia !
ABdeveloper – FWK Zółwie Ninja 11:2 (5:0)
ABdeveloper: Bartosz Grysiński 4, Marcin Hetman 3, Adrian Krakowski 2, Damian Wojtyniak, Filip Ciechanowski po 1
FWK Żółwie Ninja: Bartosz Nickel, Bartosz Antkowiak po 1
Sobotni pojedynek był smutnym podsumowaniem fatalnej jesiennej postawy zespołu Żółwi. Trudno zrozumieć, co się z tymi chłopakami dzieje. W ostatnim ćwierćfinale zostali oni ,,zdemolowani” przez zdecydowanego mistrza rozgrywek I-ligowych – ekipę ABdeveloper. Końcowy wynik 11:2, mówi wszystko i nie pozostawia żadnych złudzeń, kto rozdawał karty w tym pojedynku.
Po zakończeniu ostatniego spotkania ćwierćfinałowego, odbyło się z udziałem kapitanów zwycięskich zespołów, oficjalne losowanie par półfinałowych.
PÓŁFINAŁY

ABdeveloper – O Jezus Maria ! 7:1 (4:0)
ABdeveloper: Marcin Hetman 3, Damian Wojtyniak 2, Adrian Krakowski, Filip Czechanowski po 1
O Jezus Maria !: Jakub Kokociński 1
Ekipa O Jezus Maria ! popełniła w tym spotkaniu zbyt wiele prostych błędów w grze obronnej, by myśleć o końcowym sukcesie. Gracze AB posiadają zbyt duże umiejętności piłkarskie, by takich ,,prezentów” nie wykorzystać. Pewne i zdecydowane zwycięstwo 7:1, wprowadziło ich do wielkiego finału. Dla ekipy O Jezus Maria !, która jesienią debiutowała w naszych rozgrywkach, był to sezon bardzo udany. Został on uwieńczony zajęciem w I Lidze 5 miejsca, grą w półfinale Pucharu Ligi oraz awansem do Ekstraligi.
Saab Team Poznań – Giganci 8:7 (4:1)
Saab Team Poznań: Karol Łuczak 3, Przemysław Szumski 2, Sebastian Iwiński 2, Jakub Malicki po 1
Giganci: Łukasz Lekier 3, Jakub Sierosławski 2, Krzysztof Jamrożek, Bartek Winkler po 1
Wydawało się po pierwszej połowie, że będzie to mecz bez historii. Na pewnym i zdecydowanym prowadzeniu 4:1, znajdowali się bowiem zawodnicy Saab. Druga odsłona tego spotkania była jednak niesamowita. Był to zdecydowanie najbardziej pasjonujący mecz całej pucharowej rywalizacji. Na początku drugiej połowy obie drużyny zdobyły po 1 bramce i zrobiło się 5:2. W tym momencie Giganci ruszyli do frontalnego ataku. Całkowicie zaskoczony takim obrotem spraw Saab, oddał całkowicie inicjatywę rywalom i zaczął tracić kolejne bramki. Giganci nie dość, że błyskawicznie doprowadzili do remisu 5:5, to jeszcze wyszli na prowadzenie 7:5. Cóż za mecz, cóż za emocje. Byłem przekonany, że po takich ,,nokautujących ciosach” Saab się już nie podniesie. Jednak nie poddali się i z wielką determinacją, tym razem to oni ruszyli do odrabiania strat. Po dwóch celnych uderzeniach Przemka Szumskiego doprowadzili oni do remisu 7:7. Gdy wydawało się, że ten piłkarski ,,horror” zakończy się remisem i o awansie zadecydują rzuty karne, Adrian Borówka z Saabu zadał ,,śmiertelny cios”, zdobywając decydującego gola, wprowadził on swoją ekipę do wielkiego finału. Wielkie brawa należą się jednak zdecydowanie obu tym zespołom, za stworzenie niezapomnianego widowiska piłkarskiego, godnego pucharowej rozgrywki.
WIELKI FINAŁ

ABdeveloper – Saab Team Poznań 4:1 (2:1)
ABdeveloper: Marcin Hetman 2, Filip Czechanowski, Bartosz Grysiński po 1
Saab Team Poznań: Sebastian Iwiński 1
Wielki finał pucharowej rywalizacji był meczem bardzo wyrównanym. Stał on na bardzo dobrym poziomie sportowym. Zespoły zagrały bardzo otwarty, ofensywny futbol, stwarzając wiele sytuacji podbramkowych, zmuszając bramkarzy do częstych interwencji. Po bramkach w 2 (Filip Czechanowski) i 7 (Marcin Hetman) minucie, gracze AB wyszli na prowadzenie 2:0. Saab jednak nie rezygnował z walki i w 12 minucie gry Sebastian Iwiński zdobył bramkę kontaktową. Kto wie, jakby potoczyły się losu tego finału, gdyby po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego Adriana Borówki, w wiadomy tylko sobie sposób bramkarz AB – Damian Kortyla, nie zbił piłki na poprzeczkę. Druga połowa miała bardzo podobny przebieg. Walka o każdą piłkę i metr boiska. Bardziej skuteczni w wykorzystywaniu sytuacji strzeleckich okazali się zawodnicy AB, którzy po ponownym celnym uderzeniu w 25 minucie gry, Marcina Hetmana oraz bramce w 27 minucie Bartosza Grysińskiego, zapewnili sobie, po ostatecznym zwycięstwie 4:1, zdobycie Pucharu Ligi – Jesień 2017. Graczom Saabu zabrakło w decydujących i przełomowych momentach gry skuteczności i zimnej krwi. Poza tym na ich drodze stanął rewelacyjnie dysponowany bramkarz rywali. Saab Team Poznań jest w tym momencie zupełnie innym zespołem, niż na początku sezonu. Nastąpiła nareszcie stabilizacja składu, poszczególne formacje zaczęły nareszcie doskonale współpracować i ich grę ogląda się naprawdę z dużą przyjemnością. To jest nareszcie zespół i prawdziwy kolektyw. O drużynie ABdeveloper napisałem w tym sezonie tyle pozytywnych słów, wiec nie chciałbym się powtarzać. Tytuł mistrzowski w I Lidze, do tego najlepsza obrona i atak. Na koniec dorzucili jeszcze zwycięstwo w Pucharze Ligi. Wywalczyli więc jesienią w pięknym stylu podwójną koronę. Wielkie brawa i gratulacje Panowie.
W pucharowej rywalizacji rozegrano 7 meczy. Zdobyta w nich 75 bramek, co daje rewelacyjną średnią 10,7 gola na jedno spotkanie.
Najlepszym snajperem okazał się zdobywca 8 bramek, Marcin Hetman z ekipy ABdeveloper.
Prestiżowy tytuł najlepszego zawodnika Pucharu Ligi – jesień 2017, przypadł jednogłośnie bramkarzowi zespołu ABdeveloper – Damianowi Kortyle.
Finaliści nagrodzeni zostali pucharami oraz medalami. Natomiast wszyscy uczestnicy pucharowej, jesiennej batalii, otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Na zdjęciu: zdobywca Pucharu Ligi - drużyna ABdeveloper