(

Status quo na górze tabeli

12.10.2017

Ze spodziewanego hitu w postaci starcia Golden Team ze Śląskiem Katowice niewiele wyszło. Ogromne braki kadrowe tych drugich (nie grali m.in.: Rafał Sacha, Aleksander Podemski, Kamil Bartoszek, Marcin Pieniążek czy Piotr Zmysłowski) uniemożliwiły im podjęcie skutecznej walki z kroczącym od wygranej do wygranej przeciwnikiem. Niemniej pierwsze 25 minut było bardzo wyrównane. Grający ambitnie Śląsk remisował po nich 1-1, lecz wkrótce na obroty wszedł nowy nabytek Roberta Kocura - Patryk Stefaniak. Bardzo dobrze znany w RED BOXie "Stefan" (w przeszłości zaliczył wiele klubów, z SM Górnik Kokociniec na czele) co rusz zaczął stwarzać zagrożenie pod braką rywala, cały mecz kończąc z aż pięcioma trafieniami na koncie. Dzielnie sekundował mu Karol Czarnecki (hat-trick) i jedynym na chwilę obecną problemem "złotych" (którzy wygrywają ostatecznie 9-2), jest kontuzja Mateusza Kramarczyka, czyli cały czas jeszcze najlepszego strzelca Golden Team w tym sezonie...

Mocno osłabiony do starcia z RBV/Sevitel przystąpił Inwet, który o mało nie potknął się na pomału nabierającym swój własny styl przeciwniku. Będąca cały czas w przebudowie ekipa Dawida Dulnego zaprezentowała się na tle jednego z murowanych kandydatów do medalu nadwyraz dobrze, jeszcze na kilka minut przed końcem remisując 3-3. Inwet, pomimo iż prowadził do przerwy 3-1, z biegiem drugich 25 minut utracił wcześniej wypracowaną przewagę. To dzięki golom nowych nabytków Dulnego: Marcina Grychtoła i Tomasz Broniewicza RBV powróciło do gry, lecz w ostatniej fazie pojedynku więcej zimnej krwi zachował przeciwnik. Trzy punkty Inwetowi zapewnił Damian Kowalczyk, którego dwie bramki pozwoliły uniknąć wpadki i finalnie wygrać to nerwowe spotkanie 5-3.

Bardzo skutecznie na tle PROM TEAM zaprezentował się wczoraj Sports Pub, który dzięki efektownej końcówce wysoko pokonał rywala 10-2. Kolejne bardzo dobre zawody rozegrali wyrastający jesienią na liderów drużyny Dawida Felisa: Tomasz Serzysko i Radosław Marzec. I mniej istotny jest podwójny hat-trick tych graczy, a raczej fakt, że ich gra połączona z łącznie trzema golami pozwoliła wypracować solidną zaliczkę do przerwy (3-0). Z tak dobrym wynikiem grało się "żółtym" już znacznie lepiej, efektem czego cała masa efektownych akcji zakończonych kolejnymi bramkami. PROM TEAM tym razem nie zaprezentował się tak dobrze jak w poprzednich (mimo wszystko przegranych) meczach. Jedynie między 35 a 40 minutą miał on na tle SPFC coś do powiedzenia (bramki Daniela Wawocznego), w pozostały okresie nie mogąc dotrzymać kroku faworytowi. Triumf Felisa i spółki na dobre zamyka dywagacje odnośnie sensu gry tego zespołu na zapleczu Ekstraligi, gdyż progres jaki on zaprezentował - jak najbardziej stawia go w szeregu solidnych, redboxowych pierwszoligowców.