(

Czarny wieczór faworytów

12.10.2017

Pierwszą porażkę na jesień zanotowała Cortina Poland, która niespodziewnie uległa pomału odradzającemu się WSD SmartSerwis24. Doskonałe otwarcie ekipy Przemysława Kempnego zapewniło jej prowadzenie 3-1, lecz od rozpoczęcia drugich 25 minut inicjatywę w "klatce" przejął przeciwnik. Bramki (znanego z Demetrix) Tomasza Cieślara i Tomasza Brożka wyrównały stan tego pojedynku na 3-3, lecz riposta Dawida Malordego raz jeszcze w lepszym położeniu postawiła WSD. Nerwowa końcówka (niepotrzebne kłótnie graczy Cortiny, które wprowadziły nerwową atmosferę... w jej własnych szeregach), to najpierw wyrównanie Brożka, a w 49 minucie gol dający wygraną WSD, który Pawłowi Borgulatowi zaaplikował Damian Schmehl. I pomimo iż mecz ten mógł się zakończyć różnie (Cortina miała swoje sytuacje), ostatecznie wygrywa go "Kiepski" i spółka, inkasując pierwsze punkty w tym sezonie.

Pierwszą wygraną w Ekstralidze zanotowały Tyskie Browary Książęce, które pomimo braku kilku kluczowych zawodników (m.in. Rafała Twardowskiego, Pawła Stachy, czy Grzegorza Chrząścika), pokonały rewelację rozgrywek MPFC. Swoistym talizmanem tyszan okazał się wieloletni kapitan Marek Hołdowicz, który po raz pierwszy od wielu tygodni pojawił się na Rapidzie w stroju sportowym (tym razem grał w polu). Jako pierwsi wynik otworzyli jednak zawodnicy "małpek". Bardzo sprytne uderzenie... z rzutu rożnego Przemysława Masiewicza zaskoczyło rywala, który jednak jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać. Gola na 1-1 strzelił Janusz Małek, który przez całe 50 minut prezentował się wybornie - w wielu przypadkach bardzo precyzyjne wyprowadzając piłkę z własnej formacji defensywnej do ataku. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Problemem MPFC była tym razem skuteczność, bo pomimo iż gracze Krzysztofa Szymały mieli swoje okazje - żaden strzał nie zdołał już zaskoczyć Piotra Kowalczyka. A że w ataku Browary potrafiły golami Łukasza Sowy i Adriana Sopickiego wypracować sobie dwubramkową zaliczkę, po ostatnim gwizdku to one cieszyły się z wygranej 3-1.