(

PIŁKARSKI WTOREK

11.10.2017

Nie było słabego meczu we wtorkowy wieczór. Każdy pojedynek budził emocje i każda ekipa mogła go wygrać ! Wszystkie mecze sąsiadów w tabeli o sześć punktów.

I liga

Piąty Skład, szóste AZmedia. I widać, słychać to było na boisku. Zwłaszcza głośne, niecenzuralne wyrażanie swoich uczuć nie pozwalały studentom w akademikach na odrabianiu zajęć . Na poważnie mecz był ciągle na żyle, emocje wyzwalały dzikie instynkty. Do przerwy beniaminek prowadził ale po przerwie niezawodny Hubert Tórz poprowadził zespół do zwycięstwa.

AZmedia Rogoźno – Skład Węgla i Papy 4:3 (0:1)
AZmedia – Hubert Tórz 3, Tadeusz Targoszyński
Skład Węgla i Papy: Patryk Kasongo 2, Robert Górny

DeBeściak: Patryk Kasongo (Skład Węgla i Papy) – dwie bramki, zawodnik o wysokiej kulturze osobistej, gracz grający dla drużyny, doskonała technika*

Sivantos z dwukrotnym DeBeściakiem (Andrzejem Jurkiem) w bramce, etatowy bramkarz Sivantosu, Adam Walendowski został Ojcem, (gratulacje od całej rodziny Red Boxu), spokojnie prowadził do przerwy. Po przerwie, genialna decyzja kapitana Grunwaldu o zmianie zawodnika w bramce (kolejna absencja bramkarza) spowodowała, że była szansa na co najmniej remis. Wygrali drugą połowę 4:2 ale niestety końcowy wynik się liczy. Mecz toczył się w kulturalnej atmosferze, zawodnicy oddawali piłkę gdy sędzia podjął mylną decyzję.

Sivantos – FC Grunwald 6:4 (4:0)
Sivantos – Adrian Skotarek 3, Kuba Skotarek, Hubert Chojnacki, Adrian Radzymiński
FC Grunwald: Przemysław Kwiatkowski 2, Krzysztof Rakocy, Amadeusz Ziarnowski

DeBeściak: Krystian Ślebioda (FC Grunwald) – kapitan zespołu, najpierw brawa za odwagę (po raz kolejny) za stanięcie w bramce a potem za podjęcie fantastycznej decyzji aby to Bartosz Rakocy (często genialne interwencje) bronił a sam poszedł w pole*

Żółta kartka – Kuba Skotarek (Sivantos) za ciągłe krytykowanie decyzji sędziego

Ciężki miał dzień sędzia Marcin Kasprzyk, prowadzący drugi tego dnia, głośny mecz. Amazon, grający bardzo efektownie punktował O Jezus Maria ! Cały czas było jednak gorąco, pamiętajmy, że to kolejny mecz o sześć punktów. Piękne bramki w drugiej połowie z obu stron, były okrasą tego wyrównanego meczu. Niestety zawodnik pokonanych zbyt gwałtownie wyrażał swoje emocje, obrażając sędziego, co musiało zaowocować czerwoną kartką. Rozumiejąc gorącą atmosferę, gracz ten został ukarany zakazem gry tylko w kolejnym meczu.

Amazon Poznań – O Jezus Maria ! 6:5 (4:1)
Amazon – Robert Zajdler 3, Jakub Góralski, Dawid Wilchowski, Krzysztof Sosna
O Jezus Maria ! – Paweł Paszkiewicz 2, Łukasz Chabowski, Rafał Wróblewski, Jakub Kokociński

DeBeściak – Krzysztof Sosna (Amazon) zawodnik grał zespołowo, potrafi grać tyłem do bramki, utrzymać piłkę, uderzyć z dystansu*

Czerwona kartka – Jakub Kokociński (O Jezus Maria !) za wyrażanie, w sposób dosadny i przesadny, swoich uczuć do sędziego

Na zdjęciu: Amazon Poznań