(

Wpadka lidera

10.10.2017

Po pięciu wygranych z rzędu, zadyszkę złapał lider Drugiej Ligi Ge-Profit, który niespodziewanie nie sprostał Silesii Sport Club. Rozstrzygnięcie tego meczu dziwi tym bardziej, że w pierwszych dwóch meczach (z OldStars Team i FC Inter City), debiutant nie miał zbyt wiele do powiedzenia (wysokie porażki). Tym razem od pierwszej minuty wszedł jednak na bardzo wysokie obroty - całkowicie zaskakując pewnego siebie przeciwnika. Ogromny impuls, że i Geo-Profit jest do ogrania dał Silesii Marcin Jędrowski. To właśnie on strzelił gole na 1-0 i 2-1, będąc absolutnie kluczową postacią otwarcia. W kolejnych fazach odpowiedzialność za wynik wzięli na swoje barki pozostali gracze SSC, efektem czego wysokie prowadzenie (5-1) na 10 minut przed końcowym gwizdkiem. Geo co prawda zdominowało końcówkę, lecz trafienia Radosława Kempy i Piotra Kolebacza wystarczyły tylko na delikatne zmniejszenie rozmiarów porażki, która po ostatnim gwizdku stała się faktem - będąc z drugiej strony ogromną poprawą morale dla niedawnego outsidera tabeli.

Po doskonałym początku sezonu (trzy wygrane na otwarcie Jesieni 2017), w drugim meczu z rzędu nie potrafi zapunktować STS Zakłady Bukmacherskie. Pojedynek z Normą Katowice rozstrzygnął się dopiero w samej końcówce, lecz to właśnie ekipa Łukasza Podgórskiego okazała się w tej wymianie ciosów skuteczniejsza. Lepsze otwarcie STSu (2-0 po 12 minutach) nie wystarczyło do wygrania pierwszej połowy. Efektowny finisz Normy wystarczył do remisu, a tuż po zmianie stron kapitalne uderzenie Podgórskiego zapewniło jego drużynie prowadzenie. Usilne dążenia STSu zmierzające do wyrównania w końcu dały efekt, kiedy to Adrian Sopniewski (na 5 minut przed końcem) trafił na 3-3. Ostatnie słowo należało jednak do przeciwnika. Znany z FC po nalewce Kamil Andrzejewski i (tuż przed ostatnim gwizdkiem) Mateusz Słotosz zapewnili Normie wygraną 5-3, raz jeszcze potwierdzając tezę, iż jest to bodaj najbardziej nieobliczalna drużyna w RED BOXie.

Serię dwóch wygranych z rzędu Pogoni Zabanią zastopował FC Inter City, który dzięki trzem punktom zadomowił się (przy większej liczbie rozegranych meczy) na pozycji wicelidera tabeli Drugiej Ligi. Samo otwarcie, to wymiana ciosów z obu stron (1-1 po kilku minutach), a następnie gol Michała Wojtyczki (jak się później okazało) - zapewniający Interowi prowadzenie do przerwy 2-1. Druga odsłona to zacięta walka o przejęcie inicjatywy na murawie. Ani jedni, ani drudzy nie potrafili swoich sytuacji zamienić na bramki, aż w końcu przypomniał o sobie wieloletni kapitan FCIC Maciej Czapliński - podwyższający na 3-1. Patryk Kuczek dał jeszcze Pogoni nadzieję na co najmniej jeden punkt, lecz błyskawiczna riposta Rafała Skutnika "zamknęła" ten mecz, zapewniając Interowi czwartą wygraną w dotychczasowych sześciu meczach sezonu Jesień 2017.