(

MPFC dalej zadziwia

10.10.2017

Nie ustaje w wygrywaniu MPFC, które wczoraj wieczorem zainkasowało komplet punktów kosztem SM Silesii. Pierwsze 25 minut to koncert drużyny Krzysztofa Szymały. Na zmianę stron schodzili oni prowadząc aż 5-1 i nic nie zwiastowało jakichkolwiek kłopotów ze strony ekipy z Manhattanu. Bardzo dobre nastroje beniaminka jeszcze bardziej poprawił Łukasz Guzy, którego druga tego wieczoru bramka, różnicę względem rywala wyśrubowała aż do pięć goli (było 6-1). Doskonały wręcz występ wyraźnie jednak uśpił Marmozetę. Z niczego gole Przemysława Witka, Daniela Lipoka i (dwa) Sebastiana Złockiego niemal całkowicie zredukowały stratę Silesii, kwestię trzech punktów niespodziewanie na nowo pozostawiając otwartą. W porę lider tabeli zdołał jednak powrócić na odpowiednie tory i pomimo iż nerwów w ostatnich minutach nie zabrakło, finalnie udało się zastopować szarżę rywala i wygrać ten trudny mecz 8-7.

Od wygranej do wygranej w dalszym ciągu kroczy HUNGER-BUD, który wczoraj wieczorem bez większych problemów rozprawił się z Bonito Murcki. Pierwsza połowa, pomimo iż pod dyktando faworyta, ciągle pozostawiała jeszcze cień nadziei na come back beniaminkowi. Prowadzenie teamu Mariana i Daniela Langnerów 3-1 po zmianie stron szybko jednak urosło, praktycznie przesądzając kwestię trzech punktów. Najlepszy okres gry Bonito to gole Mariusza Jokla i Adriana Gałdeckiego, które nieco zmniejszyły dystans do faworyta (zrobiło się 3-6). Ostatnia faza tego meczu to jednak po raz kolejny całkowita dominacja HUNGER-BUDu, który strzelając trzy kolejne bramki finalnie wygrywa te zawody 9-3 (najskuteczniejszy okazał się autor czterech trafień Mateusz Blady).

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotował Tajfun, który tym razem w pokonanym polu pozostawił Rockwell Automation. Już pierwszy kwadrans ustawił ten mecz. Pomimo, iż faworyt pojawił się na Rapidzie ledwie z jednym graczem na ławce, od pierwszych minut ruszył do zdecydowanego ataku, wychodząc na prowadzenie 3-0. Do przerwy mecz się nieco wyrównał, lecz i tak zaliczka 4-1 wydawała się wystarczyć do spokojnej gry po zmianie stron. A po niej Rockwell usilnie próbował dać sobie cień nadziei na choćby remis, lecz skuteczne kontry przeciwnika ani na moment nie wprowadziły nerwowości w jego szeregach. Ostatecznie po kolejnym bardzo udanym meczu Bartłomieja Mączki (hat-trick), Tajfun wygrywa 7-3 i dzięki kolejnym trzem punktom (w odróżnieniu od wczorajszego przeciwnika) pomału zaczyna patrzeć w górne rejony tabeli, a nie jak dotychczas w grupę zespołów walczących o utrzymanie.