(

Superdefensywa Bonito

19.05.2017

Drugi mecz w tym tygodniu wygrało Bonito Murcki, które na tym etapie rozgrywek wydaje się niezagrożenie zmierzać ku złotym medalom i promocji (powrotowi) do Ekstraligi. Pierwsza połowa starcia z Kamikadze/Sevitel to wyrównana walka, z lekkim wskazaniem na faworyta. Gole Mariuszów: Wernera i Jokla zapewniły prowadzenie 2-0, które zniwelował Rafał Daniel. Strata jednej bramki dawała jeszcze K/S nadzieję na podjęcie walki, lecz wkrótce kwestia trzech punktów została przesądzona. W przypadku Bonito dwu, trzybramkowa różnica to gwarant wygranej. Doskonale spisująca się defensywa którą kieruje z bramki Łukasz Jokel, traci niezwykle mało goli i podobnie było tym razem. Do końcowego gwizdka faworytowi żadna krzywda się już nie stała (6-1 po hat-tricku Wernera), dzięki czemu umocnił się on na pierwszym miejscu w tabeli.

Nie traci szans nawet na złoto Rockwell Automation, który pomimo chwilowych kłopotów i tak pokonał FC po nalewce. Po dość przyjemnej pierwszej połowie (2-0), tuż po wznowieniu gry FCPN złapało kontakt. Trafienie Krzysztofa Ławnickiego na nowo "obudziło" ten mecz, gdyż faworyt za nic nie miał zamiaru tracić wczoraj ani jednego punktu. Kolejne akcje nie zmieniały jednak ustalonego wcześniej rezultatu, aż w końcu do roboty zabrał się bodaj najrówniej grający wiosną zawodnik Rockwell Adrian Gołębiewski. To właśnie jego trafienia z 40 i 44 minuty przesądziły kwestię trzech punktów, bo chociaż chwilę później Ławnicki raz jeszcze pokonał goalkeepera "czarnych", po ostatnim gwizdku trzy punkty powędrowały do wicelidera tabeli Drugiej Ligi.

Od mocnego uderzenia starcie z FC Inter City rozpoczął Dziekanat. Gole z 4 i 6 minuty Tomasza Ornatowskiego wyprowadziły debiutanta na prowadzenie, które przeciwnik zniwelował dopiero w samej końcówce pierwszej połowy. Tuż po wznowieniu gry swój instynkt strzelecki pokazał Dominik Widerski. Szybko strzelone dwa gole wyprowadziły Inter na prowadzenie 4-2, co pokazało jak chimerycznym zespołem jest póki co Dziekanat. Jeszcze w 19 minucie prowadził on 2-0, by w 28 przegrywać 2-4. I pomimo iż Piotrowi Żabickiemu i Ornatowskiemu udało się mimo to doprowadzić do remisu, ostatnie słowo należało do rywala. Michał Wojtyczka i kompletujący hat-tricka Widerski ustalili w końcówce finalny wynik na 6-4, przesuwając tym samym Inter na ósme miejsce w tabeli.