(

IBMersi wyciągają wynik

18.05.2017

Bardzo długo nie układał się IBMersom mecz z Maflow Gladiators. Skuteczna gra lidera MG Łukasza Urbanka sprawiła, że jego zespół całą pierwszą połowę posiadał inicjatywę - przełożoną na prowadzenie 3-2. Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się w jeszcze większym stopniu. Zdecydowanie lepiej w tej ostrej strzelaninie odnaleźli się gracze Łukasza Dudziaka, którzy dzięki przede wszystkim co rusz dziurawiącemu bramkę Maflow Jakubowi Fitrzykowi, z czasem przejęli kontrolę nad wydarzeniami na Boisku C. Po utraceniu prowadzenia Maflow wyraźnie spuściło nieco z tonu, co odbiło się na finalnym wyniku. Caly mecz zarówno Urbanek jak i Fitrzyk zakończyli z czterema trafieniami na koncie, lecz to ten drugi mógł cieszyć się z trzech punktów dla swojego wygrywającego ten mecz 9-5 zespołu.

Zacięte w każdym względzie spotkanie rozegrały PROM TEAM oraz Norma Katowice. Przez całe 50 minut poza sportowymi emocjami obecne były również drobne i większe złośliwości, efektem czego kilka żółtych kartek w ostatnich 10 minutach. Ostatecznie żadna z nich nie miała jednak wpływu na finalny rezultat, który został ustalony przez Cezarego Gawryszewskiego chwilę wcześniej. Był to w sumie trzeci gol dla PROM TEAM, po dwóch strzelonych w pierwszej połowie przez lidera formacji ofensywnej Dawida Lenerta. Dla Normy przed przerwą celnie uderzali (z rzutu karnego) Łukasz Podgórski oraz również Łukasz: Sobczak, a w 33 minucie prowadzenie 3-2 zapewnił Piotr Werra. Ostatecznie jak się rzekło mecz ten kończy się jednak podziałem punktów, które wydaje się być mimo wszystko ze wszech miar sprawiedliwe.

W swoim przedostatnim meczu tego sezonu, Golden Team wysoko pokonał ZS1 Katowice. Pomimo iż to "czerwoni" lepiej weszli w ten mecz (kilka groźnych akcji i w konsekwencji Miłosza Klisia pokonał Marcin Żmija), mozolnie rozkręcająca się machina "złotych" z czasem w pełni przejęła kontrolę nad wydarzeniami w "klatce". Już do przerwy wynik brzmiał 6-1, a tuż po niej nawet na moment strzelający kolejne bramki faworyt nie postanawiał zwolnić. Koniec końców po ostatnim gwizdku wynik brzmiał 14-2, a najskuteczniejszymi zawodnikami na murawie okazali się (tradycyjnie) Karol Czarnecki (sześć) i Mikołaj Baran (pięć goli).