(

Pechowy remis Lions

18.05.2017

Bardzo ciekawe widowisko stworzyły wczoraj ekipy Europrestige oraz 4nano Lions. Samo otwarcie to popis "lwów". Przez nieco ponad 10 minut prezentowały się one wybornie, nawiązując do perfekcyjnej formy z ubiegłej jesieni. Z czasem ekipa Zbigniewa Kunickiego zaczęła jednak odrabiać straty i w końcu udało się z wyniku 1-3, pierwszą połowę zakończyć prowadzeniem (4-3). Druga połowa to ponownie świetna gra Łaty i spółki. Kolejne udane akcje wprowadzały coraz większy zamęt w szeregach rywala i w końcu po golu Michała Ferenca, na około 5 minut przed końcem wydawało się, że nic nie odbierze Lions trzech punktów (było 6-4). Sama końcówka to kolejne zwroty akcji. Najpierw zniwelowanie straty przez Sebastiana Kunickiego, potem wstawienie między słupki "lotnego" bramkarza w postaci Michała Chyli i niewykorzystana szansa Lions na zamknięcię tego spotkania (niecelny strzał z okolicy linii środkowej do pustej bramki). Koniec końców jedna z ostatnich akcji przyniosła wyrównanie. Perfekcyjnie założony "zamek" wykończył z najbliższej odległości Łukasz Wojcieszak, ustalając finalny rezultat tego zaciętego pojedynku na 6-6.

Kolejne trzy punkty zainkasowała Cortina Poland, która jednak absolutnie nie spodziewała się tak silnego oporu ze strony Harnasiów. Samo otwarcie układało się dla faworyta jeszcze zgodnie z planem. Prowadzenie 3-0 nie załamało jednak beniaminka, który jeszcze przed przerwą zdołał złapać kontakt (2-3). Godnym odnotowania gestem fair-play popisał się Arkadiusz Tomczyk, który przyznał sędziemu prawidłowość zdobytego przez przeciwnika gola - wcześniej nie sposób z innej perspektywy było stwierdzić czy piłka przekroczyła linię bramkową czy nie. Po zmianie stron Harnasie zagrały jeszcze lepiej, po fantastycznym uderzeniu z dystansu Marcina Pieniążka zrobiło się nagle 5-4. Finisz faworyta był jednak piorunujący. W ostatniej fazie tego starcia całkowicie zdominował on przeciwnika, dzięki czemu ten na prawdę trudny mecz zakończył się finalnie po myśli (bardzo dobrze broniącego) Borgulata i spółki.