(

Wtorek w "klatce"

17.05.2017

Bez swojego chorego kapitana Adriana Świerzego do starcia ze skupemmieszkan.eu przystępował Pub Szacun Katowice. Ubytki kadrowe u przeciwnika były jednak jeszcze bardziej widoczne, co odbiło się na ostatecznym wyniku. W okolicach 10 minuty "szacuny" rozpoczęły swój marsz po trzy punkty. Bramki Marcina Pluskwika oraz Artura Bielanika wyprowadziły ich na prowadzenie 2-0, lecz szybka riposta Dawida Kuca przywróciła jego kolegów do gry. Na kolejne udane akcje trzeba było czekać do połowy drugiej odsłony. Spora niefrasobliwość pod obiema bramkami zakończyła się wraz z golem na 3-1 Bielanika, który chwilę później kompletując hat-tricka zakończył emocje w tym meczu (było już 4-1). Ostatecznie mecz ten kończy się wynikiem 5-2, który z pewnością w pełni satysfakcjonuje Pub Szacun, który już na tym etapie rozgrywek (co w poprzednich sezonach nie było normą) absolutnie nie musi się już bać perspektywy degradacji do Pierwszej Ligi.

Gra dzień po dniu nie wpływa na spadek dyspozycji Krzysztofa Kołodzieja i jego Incognito. Po ograniu w poniedziałek Old Boys Zabrze, wczoraj wieczorem beniaminek bez większych problemów rozprawił się z Atrią. Pomimo iż to rywal wyszedł na prowadzenie (Dariusz Pińczak), "szarzy" bardzo szybko opanowali wydarzenia na Boisku A i jeszcze przed przerwą wypracowali sobie bezpieczną zaliczkę (4-1). Drugie 25 minut to spokojne powiększanie różnicy i tylko Krystian Roszer potrafił nieco nadszarpnąć dominację przeciwnika. Finalnie Incognito wygrywa 9-3 (hat-trick Artura Baszczoka) i niezwykle szkoda, że na początku sezonu zespół ten zanotował serię aż czterech porażek z rzędu. Gdyby udało się ich uniknąć, droga do czołowej czwórki stałaby teraz otworem, a tak - o miejsce w gronie najlepszych pierwszoligowców trzeba będzie walczyć do ostatniej kolejki.