(

Supermecz WSD i "szacunów"

21.04.2017

Porywające widowisko stworzyły wczoraj wieczorem ekipy WSD SmartSerwis24 oraz Pubu Szacun Katowice. Pozbawieni m.in. Damiana Malika i Daniela Kowalskiego zawodnicy beniaminka, praktycznie w całości przespali pierwsze 25 minut, które po błyskotliwych kontratakach przeciwnika zakończyło się wynikiem 3-1 dla podopiecznych Adriana Świerzego. Idealnie w szeregi Pubu wkomponował się nowy nabytek w osobie Artura Bielanika, który ekstraligowe szlify zbierał w Oricy Minovie. Początek drugiej odsłony to całkowita zmiana oblicza WSD. Kempny i spółka od samego jej otwarcia ruszyli do zdecydowanego ataku, który praktycznie od razu dał efekt bramkowy. W oka mgnieniu SmartSerwis24 odrobił straty, a po bramce Dawida Malordego (w 30') wyszedł na prowadzenie 4-3. Postawieni pod ścianą gracze "szacunów" zdołali się jednak odgryźć. Bramki wspomnianego Bielanika i Marcina Pluskwika (w całym meczu hat-trick) raz jeszcze zapewniły im prowadzenie (5-4), które zniwelował Malordy... w ostatniej akcji tego dramatycznego meczu.

Na pozycję lidera tabeli Ekstraligi (przy większej liczbie rozegranych spotkań niż Dentim Clinic) po ograniu SM Silesia wskoczyła Cortina Poland. Praktycznie całe 50 minut było pod jej pełną kontrolą (po 5 minutach było już 3-1), co nie oznacza jednak iż Silesia była rywalem łatwym i przyjemnym. Mecz sam w sobie był bardzo wyrównany, lecz wysoka skuteczność Cortiny pod bramką Marcina Rożka ustawiła rywala pod ścianą. Sebastian Złocki co prawda miał wczoraj sposób na Pawła Borgulata (hat-trick), lecz rywale w tym czasie nie próżnowali - jak się rzekło cały czas utrzymując bezpieczne 2,3 gole różnicy. Finalnie Cortina triumfuje 7-3 (po dwa gole strzelili Łukasz Piwczyk, Grzegorz Nowak oraz Paweł Olszynka) i wydaje się być na najlepszej drodze do stania się "czarnym koniem" wiosennych zmagań najlepszych zespołów katowickiego RED BOXu.