(

Faworyci na remis

20.04.2017

Przez wielu stawiani (obok Śląska Katowice) za głównych faworytów drugoligowej kampanii Golden Team oraz Rockwell Automation, zmierzyli się wczoraj wieczorem w bezpośrednim pojedynku między sobą. Lepsze otwarcie zanotował lider tabeli, który po trafieniu Roberta Kocura w 10 minucie wyszedł na prowadzenie 1-0. Jeszcze przed przerwą wyrównał Łukasz Wygoda i na zmianę stron drużyny schodziły remisując 1-1. Po dość wyrównanym otwarciu drugich 25 minut, ponownie dał o sobie znać Wygoda, który tego wieczoru przyćmił kolegów regularnie brylujących w poprzednich meczach jego drużyny. Odpowiedź "złotych" była jednak natychmiastowa. Bardzo często grający swoją najlepszą piłkę w momentach kryzysowych Mikołaj Baran wyrównał na 2-2 i pomimo iż do końcowego gwizdka było jeszcze całkiem sporo czasu (ponad 10 minut), bramka rozstrzygająca ani dla jednych ani dla drugich już nie padła. Podział punktów specjalnie nikogo w takich okolicznościach nie martwi. Sprawa złotych medali rozstrzygnie sie zapewne podczas meczów drugiej części sezonu, gdzie każda ewentualna wpadka może w ostatecznym rozrachunku na prawdę bardzo drogo kosztować (w myśl powiedzenia, że "złote medale robi się na zespołach z dołu tabeli").

Ogromne problemy kadrowe na meczu z SPFC miało ZS1 Katowice. Brak zmian i nominalnego bramkarza mocno przybliżył do zwycięstwa Felisa i spółkę, tym bardziej że już po pierwszych 25 minutach wynik brzmiał 8-2. Fenomenalne otwarcie tych zawodów to w największym stopniu zasługa duetu Mateusz Minko / Tomasz Serzysko. Obaj w tym czasie popisali się hat-trickami, co wyraźnie pokazuje siłę formacji ofensywnej "żółtych". Druga, znacznie bardziej wyrównana połowa nie wymagała już od Sports Pubu śrubowania efektownego wyniku. Niemniej kilka razy udało im się skutecznie zaatakować, efektem czego finalny triumf 12-3. W dalszym ciągu gra SPFC wiosną jest jak sinusoida. Po kilku wcześniejszych wpadkach to jest już jednak ostatnia szansa aby na dłużej ustabilizować wysoką dyspozycję, gdyż w przypadku kolejnych strat punktowych - tak wyczekiwany medal może Felisowi i spółce odjechać bezpowrotnie.

Po dwóch sromotnych porażkach z poprzedniego tygodnia, dobre spotkanie rozegrało w końcu Maflow Gladiators, które mierzyło się wczoraj z RBV. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem MG 3-2, dzięki przede wszystkim doskonałej grze (dwa trafienia) lidera formacji ofensywnej Łukasza Urbanka. Od początku drugich 25 minut zespół Dawida Dulnego ruszył do odrabiania strat i po dwóch bramkach Michała Zaręby (świetną robotę po obu stronach boiska wykonywał Wojciech Wiesner) wyszedł na prowadzenie 4-3. Ostatnia faza tego pojedynku to zwariowana wymiana ciosów. W tym ogromnym chaosie odrobinę skuteczniejsi okazali się "czarni" i w ostatecznym rozrachunku to oni zgaraniają komplet punktów (7-5). Pomimo porażki mecz ten przywrócił Maflow nadzieje na lepsze jutro, natomiast testem o co gra wiosną RBV będzie przyszłotygodniowy bój Dulnego i spółki z Rockwell.